Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Adrian Rakowski: Chyba nie zawiodłem trenera

06.05.2012 18:35 | Kategoria: Pierwsza drużyna

Sezon kończył jako zawodnik podstawowego składu, nie inaczej było w ostatnim spotkaniu, dziś zagrał cały mecz. Adrian Rakowski dołożył sporą cegiełkę do dobrych wyników, jakie w rundzie wiosennej notowało Zagłębie Lubin. Kreatywny pomocnik cięgle się rozwija i już czeka na kolejny sezon, choć zdaje sobie sprawę, że znowu będzie musiał przekonać do siebie trenera.

Piękne zakończenie sezonu na Stadionie Zagłębia…
Adrian Rakowski: - Byłoby piękniej, gdybyśmy tydzień temu wygrali derby ze Śląskiem Wrocław… Jednak należy się cieszyć z tego, jak prezentowaliśmy się przez całą rundę wiosenną, bo po pierwszej części sezonu, chyba nikt nie spodziewał się, że zdobędziemy tyle punktów i zajmiemy 9. miejsce w lidze. Oczywiście mamy w pamięci porażkę ze Śląskiem, ale myślę, że nie zawiedliśmy wiosną swoich kibiców… W ogóle Zagłębie Lubin było najlepszą drużyną drugiej części sezonu i musimy tę formę potwierdzić w kolejnym – wtedy powalczymy już o czołowe lokaty.

Sezon kończysz jako zawodnik podstawowego składu. Jak to będzie w przyszłorocznych rozgrywkach?
- Cieszę się, że trener zaczął na mnie stawiać w ostatnich spotkaniach i myślę, że go nie zawiodłem. W okresie przygotowawczym trzeba będzie jednak od nowa budować swoją pozycję w drużynie, można powiedzieć, że każdy z nas będzie miał u trenera czystą kartę…

Motywacji do ciężkiej pracy chyba nikomu z Was nie zabraknie. Wiosną Zagłębie grało ładnie i skutecznie, co świadczy, że możecie w przyszłym sezonie grać o wyższe cele…
- Motywacji nikomu z nas nie brakowało i w tym sezonie, szczególnie w rundzie wiosennej. Nawet jak już zapewniliśmy sobie utrzymanie, to nikt nie odpuszczał. Graliśmy o jak najlepsze miejsce.

 

 Źródło: ZYGA/ Zagłębie Lubin SA
Foto: Tomasz Folta