Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Robert Jež piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin

15.06.2012 14:21 | Kategoria: Pierwsza drużyna

Dziś kontrakt za Zagłębiem Lubin podpisał były już zawodnik Polonii Warszawa – Robert Jež. Umowa będzie obowiązywała przez dwa lata i znalazł się w niej zapis o przedłużeniu kontraktu o kolejny rok. Słowackiemu pomocnikowi życzymy sportowych sukcesów w miedziowych barwach!

Robert Jež przez większość swojej piłkarskiej kariery grał w klubach ze Słowacji oraz z Czech. Ma na swoim koncie dwa tytuły Mistrza Słowacji, które wywalczył z drużyną MŠK Žilina. Jež to dobry znajomy trenera Pavla Hapala, kreatywny pomocnik pracował już z aktualnym szkoleniowcem Zagłębia i współpraca zaowocowała tytułem mistrzowskim dla MŠK Žilina oraz awansem do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Do polskiej ligi Robert Jež trafił półtora roku temu, rundę wiosenną 2010/2011 spędził w Górniku Zabrze. Szybko zachwycił swoimi umiejętnościami i sezon zakończył z 5 golami na koncie – mimo że rozgrywki zaczął praktycznie bez okresu przygotowawczego. Nowy nabytek Zagłębia Lubin w polskiej lidze zadebiutował w meczu z Zagłębiem Lubin i wypadł znakomicie, w 90. minucie meczu strzelił pięknego gola ustalając wynik na 5:1 dla zabrzan.

Dobra wiosna w barwach Górnika nie umknęła uwadze mocniejszych drużyn i po Ježa sięgnęła mające mistrzowskie aspiracje Polonia Warszawa.

W minionym sezonie, już w barwach „Czarnych koszul” pomocnik rozegrał 21 ligowych spotkań i strzelił w nich 2 gole.

Sezon 2012/2013 Robert Jež rozegra już w barwach Zagłębia Lubin.Źródło: Zygmunt Kogut/ Zagłębie Lubin SA
Foto: Zagłębie Lubin SA

Komentarze

12ostatnia