Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Boris Godal piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin

18.02.2013 12:42 | Kategoria: Pierwsza drużyna

Dziś Zagłębie Lubin SA podpisało kontrakt ze słowackim obrońcą – Borisem Godalem. Umowa będzie obowiązywała przez dwa i pół roku i znalazł się w niej zapis o przedłużeniu o kolejne 12 miesięcy.  Godal przez całą zawodową karierę reprezentował barwy słowackiego AS Trencin, w ostatnim czasie był kapitanem zespołu.

Boris Godal od 2005 roku związany był ze słowackim AS Trencin. W kadrze pierwszej drużyny zadebiutował w sezonie 2007/2008, w premierowym sezonie rozegrał 17 meczów, w których strzelił 2 gole. W kolejnych trzech sezonach AS Trencin grał na zapleczu słowackiej ekstraklasy, Godal był podstawowym obrońcą. W 2011 roku Trencin wrócił do Gorgon Ligi, a nowy nabytek Miedziowych grał regularnie i … regularnie zdobywał gole. Łącznie Godal strzelił w najwyższej lidze słowackiej 8 goli.

W Trencinie Godal miał okazję grać u boku Csaby Horvatha, jednak Boris występował wówczas na prawej obronie. Jest zresztą bardzo uniwersalnym zawodnikiem, grał w zasadzie na każdej pozycji w obronie oraz jako defensywny pomocnik, jednak sam przyznaje, że najlepiej czuje się w roli środkowego defensora. Godal jest szybki (dlatego trenerzy wystawiali go na pozycji bocznego obrońcy), nieźle gra głową, jest skuteczny w pojedynkach 1 na 1.Źródło: Zagłębie Lubin SA
Foto: Zagłębie Lubin SA